לא להאמין למחשבות – זה אפשרי ?

love
איך מאייתים אהבה ? שאל חזרזיר את פו הדוב
דצמבר 10, 2015

לא להאמין למחשבות – זה אפשרי ?

Thoughts

הרבה אנשים שואלים אותי איך אנחנו יכולים לא להאמין למחשבות שלנו? זאת המציאות שלנו לא ?

 הפעם אני רוצה לבדוק ביחד אתכם האומנם ? האומנם המציאות שלנו והמחשבות שלנו זה אותו הדבר ?

 דבר ראשון אני מבקש שתעצמו עניים ותזכרו בכל אותם פעמים שבהם חשבתם שיקרה משהו וקרה משהו אחר לגמרי, שחשבתם על משהו או מישהו דבר מסוים ובדיעבד הסתבר שטעיתם. לכל אחד מאתנו יש את המקרים האלו ואם אנחנו אמתיים וכנים עם עצמינו יש כאלו מקרים לא מעט ....

 מה זה אומר ? ובכן בראש ובראשונה זה אומר שיש הבדל בין המציאות לבין המחשבות ושהמחשבות שלנו לא בהכרח נכונות.

 לדוגמא יש מקרים בהם אנו פוחדים לעשות משהו והמחשבות שלנו נותנות לנו את כל התירוצים למה לא לעשות את זה . אבל אם אנחנו מתגברים על הפחד הרבה פעמים אנחנו נהנים ממה שעשינו וכל המחשבות של הפחד מתבררות כמחשבות שקריות.

 עוד דוגמא - כמה פעמים חשבתם על משהו מתוך כאב או פחד וכאשר הכאב או הפחד נמוגו גם המחשבות השתנו? הרבה, נכון? ומה זה אומר? זה אומר שהמחשבות הללו לא היו האמת .... למרות שבזמן שבו הן הופיעו, הן נראו אמתיות לגמרי.

 איך זה קורה? המחשבות הללו שבדרך כלל מצמצמות את האפשרויות שלנו הן לא באמת שלנו, הן של הרגש שהרגשנו .... אותו כאב או פחד שהיה, יצר אותן. כאשר הרגש משתחרר המחשבות הולכות אתו.  בפועל, הרבה פעמים, אנחנו מאמינים למחשבות הללו. אמונה זו נותנת להן כוח להישאר בראש שלנו ולהגדיל את הרגש שיצר אותן מלכתחילה (הכאב או הפחד).

 באימון הרגשי, אנחנו עובדים הרבה על פיתוח היכולת להרגיש את אותו הרגש ובמקביל לא להאמין למחשבות שלו.

 בהתחלה זה קשה, כי זוהי יכולת לא מפותחת ועל מנת לפתח אותה נדרש תרגול רב. אבל מי שמתמיד בתרגול ולומד לעשות זאת, מרוויח בגדול.

 דבר נוסף שעוזר לנו זה להפריד בין המציאות העובדתית, לבין הפרשנות שלנו למציאות הזאת: נניח שהגעתם בבוקר לעבודה, הבוס קרא לכם למשרדו והעיר לכם על זה שאיחרתם,  כשיצאתם, המזכירה דיברה בטלפון ולא התייחסה אליכם. הלקוח הראשון אמר לכם שהוא לא מרוצה וביקש לשנות משהו. המציאות העובדתית הזאת יכולה להיות צבועה בפרשנות שהעבודה הזאת לא בשבילכם, שהבוס שונא אתכם, שלא סופרים אתכם שם, שהלקוח חוצפן או מטומטם או .... במקרה כזה, זו המציאות שתחוו באותו זמן .... אבל האם זאת האמת בהכרח ? פיתוח היכולת להבחין בין העובדות כהווייתן, לבין הפרשנות שלנו לעובדות יכול לשנות את כל החוויה הרגשית שלנו לאירועים שאנחנו חווים בחיים. גם על זה אנחנו עובדים באימון הרגשי.

האימון הרגשי להצלחה בשיטת התדר נותן לנו מגוון כלים מדהימים שבאמצעותם אנחנו יכולים לשנות לחלוטין את החוויה של חיינו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

4 × 4 =