איך מאייתים אהבה ? שאל חזרזיר את פו הדוב

Thoughts
לא להאמין למחשבות – זה אפשרי ?
מאי 9, 2014
walking
להרגיש והמשיך הלאה
דצמבר 10, 2015

איך מאייתים אהבה ? שאל חזרזיר את פו הדוב

love

רוני (שם בדוי) הגיע אלי קצת מהוסס, התיישב בכורסא וסיפר לי שהוא לא מצליח להתחבר לרגש. הוא שומע אנשים שמדברים על אהבה, שמחה, שלווה, כעס, כאב, פחד, אבל הוא לא מבין מה זה? ביקש שאסביר לו על הרגשות. סיפר על תקיעות בחיים ועל קושי למצוא זוגיות. התחלנו באבחון המהות המולדת שלו. המהות המרכזית שלו שאיתה הגיע לעולם- הפילטר המרכזי שדרכו הוא חווה את המציאות.
האבחון מתבצע באמצעות חוש הריח ולכן הוא עוקף את מגננות הרציונאל. המהות של רוני הייתה – תדר מס' 7 – מסתורי הרגשות – מהות שכאשר היא במיטבה היא מרגישה את כל מנעד הרגשות, שהשפה שלה היא שפה רגשית ושהיא קולטת גם את רגשות הזולת.

מה? שאל אותי רוני בפליאה. זה הפוך ממני. יש טעות באבחון, פסק בהחלטיות.

אני הבטתי בעיניו ושאלתי שאלות. שאלות על הילדות שלו בקיבוץ, על כך, שכדי לשרוד בחברת הילדים הסתיר את הרגשות. הסתיר אותן כל כך עמוק עד ששכח איפה המפתח שפותח את המחסן הזה. כל כך עמוק עד שהתנתק מהמהות המולדת שלו. כל כך עמוק עד שכל הקולטנים שלו לרגשות הפכו לכהים ואיבדו את רגישותם.

פתאום נזכר רוני, איך כילד קטן, הוא בכה והתבייש בבכיו. איך הסתיר את שמחתו כדי שאחרים לא יקנאו. איך כבש את פחדיו כדי שלא יצחקו עליו ואיך הסתיר את מכאוביו כדי שידעו כולם שהוא "גבר".

שני מפגשי האבחון הסתיימו ורוני התחיל בסדרת אימונים, כאשר הנושא הפנימי שעליו עבדנו היה להחזיר אותו למהות שלו. לאפשר לו לחוות את כל מנעד הרגשות ובכך לקרב אותו למטרתו החיצונית, מציאת זוגיות.

אבל תסביר לי, התעקש במפגשים הראשונים, תסביר לי איך מרגישים אהבה? שמחה? שלווה? – בסבלנות השבתי לו, אם מסבירים בראש איך אמורים להרגיש, לא פנויים לחוות את הרגש. הרגש, הוא חוויה שחווים וכאשר מנסים לנתח אותו באמצעות הסברים מלומדים מנתחים אותו למוות.

לאט, לאט, חזרנו למקומות הכואבים בילדותו. נתנו לכאב לעלות ולהיות נוכח. רוני למד לתת לרגש לעלות ולזהות אותו בשמו. למד, שגם אם הוא מרגיש אחוז אחד שלו, הוא מרגיש אותו. מצאנו, כיצד חיבורים שנוצרו אצלו בעבר סביב הרגש, כבר לא משרתים אותו ומונעים ממנו את היכולת להרגיש ועבדנו עליהם. התחברנו לילד הפנימי שבו ולימדנו אותו לבטא את רגשותיו.

פתאום רוני "התחיל" להרגיש. בהתחלה כאב ופחד, אבל כאשר נתנו לכאב ולפחד מקום, רוני למד להרגיש אותם ללא הדחקה, ללא פרשנות אוטומטית ופתאום לאחר מספר מפגשים התחיל לספר על הנאה מדברים קטנים שעד אז לא שם לב אליהם, על שמחה שהרגיש כאשר שמע שיר ברדיו.

לאחר סיום סדרת האמונים רוני לא חיפש יותר הסברים רציונאליים ל"איך מרגישים אהבה, שמחה ושלווה". הוא הרגיש אותם בעצמו.

 

לקביעת מפגש התנסות ראשון ובדיקת התאמה לאימון רגשי בשיטת "התדר" אני מזמין אותך להתקשר אלי 058-7588585 . אימונים מתבצעים בראש פינה שבגליל ובתל אביב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

17 + 6 =